file:///C:/Users/90530/Downloads/google3748ff7ffb926725.html
top of page

Koçluk Hikayem

Sertifikalı ve Deneyimli Destek

Merhaba;

Ben Ayşe Gül Özerel. 2016  yılından bu yana eğitmen ve profesyonel Koçluk Uzmanı olarak çalışıyorum. Eğitmenlik , koçluk ve mentörlük hikayem bundan 7 sene önce Kurumsal Hayatta başladı.  Eğitim alanında branşım olan satış tarafında, sigortacılık ürün eğitimleri veriyor, kurumda yeni başlayan mentilere, mentörlük yapıyor, çalışma alanım olan Sigortacılıkla ilgili sorumlu olduğum bölgelerde koçluk yapıyordum.

Satışta Koçluk ve Eğitim ile çalışmalarıma devam ederken, tamamen şubede bir arkadaşıma koçluk eğitimi almasını tavsiye  ederken ,birde baktım ki koçluk yolculuğundayım.  Ve bu yolculukla aslında Koçluğun, kurumlarda koçluk diye aktarılan kelime ile aynı şey olmadığını öğrenmiş oldum.

2016 yılı itibariyle Uluslararası akredite bir okul olan House of Human firmasından , profesyonel koçluk eğitimimi tamamlayarak , koçluk alanında aktif olarak, kurumsal hayatla eş güdümlü yönettim. 2018 yılında ,tutkum haline gelen, koçluk ve eğitim alanına tamamen geçerek, çalışmalarıma devam etmekteyim.

Koçluk yolculuğumda House Of Human ile yolumun kesişmesi, çok değerli hocalarla tanışarak ,koçluğun yaşamımda gerçekleştirdiği dönüşüm ve edindiğim farkındalıklar çok değerli.  Bir çok yönetici ve Liderin, takım yöneten ekip yöneticileri ve müdürlerin, koçluk eğitimi almasının, hem kendi ,hem çalışan, hem de iş hayatına ,bulunduğu kuruma pozitif fayda sağlayacağını, sürdürülebilirlilik, etkinlik ve verimlilik katacağını gözlemliyorum. Özellikle iş hayatında edindiğim deneyim ve tecrübeler bu anlamda kişi ve kurumların ihtiyacının koçluk yetkinliklerine sahip olmak olduğunu görüyorum. Rlac ile kariyerinizi, ekibinizi ve Organizasyonunuzu ilerletmek için koçluk yetkinlikleri ile Liderlik becerilerinizi geliştirmenize katkı sunuyoruz. Kurum içi koçluk kültürünün doğru şekilde aktarılması ve gelişimine katkı olmak çok değerli.  Bu durumu farketmek  ve bizzat deneyimlemek, bir koç ve eğitmen olarak bende, insan hayatına ışık tutma tutkusuna dönüştü.

Koçluk yolculuğumun başında kıymetli bir çok isim var. Bu isimlerin başında, Dr. Umut Ahmet Tarakçı, Nuri Murat Avcı , Şenol Kaptan ,Meltem Ulu Yavuz ,Meral Dal bu yolda bana ışık tutan isimlerden, kendilerine en içten sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk yolculuğu, potansiyelimi keşfetmem ve açığa çıkartmamda , şimdiye kadar deneyimlediğim en muhteşem araç.

Koçlukta ,danışan müşterilerimin, kişisel ve mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyorum.

İşimin temelinde etik prensipler yer alıyor. Koçluk yaklaşımımla amacım, yaşamınızdaki temel zorlukları ve engelleri belirlemenize ,potansiyelinizi keşfetmenize, yardım ederek , kişisel gelişiminize destek olmak ve böylece kendinizden emin bir şekilde bu zorluk ve engellerin üstesinden gelmenizi sağlamak. Ayrıca kişisel planlar hazırlamanıza ışık tutmak ve sizi ileriye götürerek istediğiniz hedeflere ulaşmanızı sağlayan araçlar sunmak. 

Profesyonel bir koç olmanın ,Kurumlarla çalışmak dışında, Takım koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu alanında çalışıyorum.  Görev tanımlarıma gelince; House of Human Kurumsal Satış ve Eğitim yöneticiliğinin yanı sıra LR Health&Beauty Firmasında Manager iş ortağı bir networker'ım.

Bununla birlikte Uluslararası sertifikaya sahip Takım Koçu ve RLAC Recognized Leader As Coach Business partner ünvanlarına sahibim. 

Koçluğun Ülkemizde gelişmesinde büyük katkı sunan ,koçluk farkındalığı ve standartlarını yükseltmeye kendini adamış, dünya çapında en iyi uygulamaları teşvik eden, önde gelen bağımsız kar amacı gütmeyen profesyonel bir kuruluş olan AC-Association For Coaching Türkiye  OMAC üyesiyim. Ayrıca AC Türkiye üyelik komitesinde ve Step Up - Hızlandıran Koçluk proje ekibinde görev yapmaktayım.

Koçlukta kalp, sanat, etik koçluk tarzımın temelini oluşturuyor. Koçluk benim için , her an, her gün gelişim ve öğrenmenin keyif verdiği , yaşamımda anlam katan bir yol, bende bu yolun en meraklı, gelişime ve aktarmaya açık, heyecanlı yolcularından biriyim.

Hayatın bizi ne durumlarla karşılaştıracağını bilemeyiz ancak daha hazırlıklı olmak, daha çok güçlenmek için, kendimizi öğrenebilir ve keşfedebiliriz.

Eğer sizde gerek kurumsal, gerek bireysel eğitimler, koçluk hakkında daha detaylı görüşmek istiyorsanız, mutlaka arayın, tanışalım.

Sevgilerimle.

Coach Özerel

contact_coachozerel_edited.jpg
bottom of page