file:///C:/Users/90530/Downloads/google3748ff7ffb926725.html
top of page

Zaman Saatin sana ne söylüyor?

Merhaba sevgili dostlar;


Zaman ile ilgili sorun yaşadığını, bir türlü yeterli vakit bulamadığını ifade eden Müşterilerime öncelikle bu cümlenin arkasında neler olduğunu açığa çıkartacak sorular yönlendiriyorum.


Birde benim oluşturduğum bir araç var kullandığım sizinle bu aracı paylaşmak istiyorum.

Bir yaşam çarkı gibi, bir saat kadranı çizdiriyorum müşterime, bu saatin üzerine saatleri yazmasını istiyorum.


Saat üzerinde süreklilik arzeden fiziki gerçekleşen durumları ve mecbur olmazsa olmaz günlük işlerini saat bazında yazmasını ve saat kadranı üzerine çizmesini istiyorum. (Küçüknotlarla işaretlemesini)


Gerçekleştirmek istediği , örneğin '' bir türlü spor yapamıyorum ''ise , soruyorum. Çizdiğin Bu saate baktığında spor yapabilmek için, sporu hangi saat ya da saat aralığına koyabilirsin?


Özellikle görsel biri ise çok etkili, sormaya devam ediyorum. Bu saate sporu koymadığında saat sana ne söylüyor? Sporu yerleştirdiğinde ne söylüyor?

Önce ve sonrasında ne hissediyor? Bunun gibi bir çok soru.

Bu saatte tehlikeli zaman aralıkları varmı? Bunlar senin için hangi saatler? Spor eğer tehlike oluşturan saat aralığına yakınsa soruyorum, bu durum spor yapmanın önünde bir tehdit oluşturur mu?


Böylelikle gerçekte ne istediğini, spor yapmamak için bahaneler uydurup uydurmadığını, isterse vakit ayırabileceğini çok daha görsel bir araçla ,analiz yeteneğinide kullanarak ,çözüm yollarını bularak zaman saptaması ve alacağı aksiyonları belirliyor.Saat aracımın adı '' senin saatin bakalım sana ne söylüyor?'' .


Eğer sizinde saatler konusunda kafanızda soru işaretleriniz, bir türlü gerçekleştiremediğiniz işleriniz varsa bu aracı kullanabilirsiniz.Bütünün, tüm koçların, ve koç olmayan herkesin hayrına olsun.


Sevgilerimle,


Coach ÖZEREL#farkyaratankoçlar#houseofhuman#motivacraft#

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page