file:///C:/Users/90530/Downloads/google3748ff7ffb926725.html
top of page

İŞ HAYATINDA VAROLMAK NE DEMEK?
İş hayatında birbirinden farklı kişilik özelliklerine, tutum, davranış, değerlere sahip insanlarla karşılaşacaksın.

Buna deneyim diyeceksin. Yolun başındaysan eğer sana sorum şu;

Sen olarak, var olduğun şeklinle, halin, tavrın, tarzınla, değerlerin, tutumların, güçlü özelliklerin ve zayıf olan gelişim alanlarınla nasılsın? Hangi anlamı katıyorsun varlığınla? Ne yapmak istiyorsun bu dünyada?

İş hayatına başlamadan önce dilerim anlamını bulup yola çıkarsın. Eğer yeni başladıysan, ve başlayalı çok oluyor ve bunları hiç düşünmediysen hemen eline bir kağıt kalem al ve yazmaya başla derim.

Çünkü seçimlerin kaderin.


Bana gelen bir danışanım kararsız ve ne yapacağını bilemiyor yolun çok başında kendine bir yol çizmek için debelendiğini, ailesinin onu bir türlü anlamadığını, ifade ediyordu.

Konu Üniversite seçimlerine geldi.

Kariyerinde ilerlemek istediği şeyden bahsederken sürekli ailesinin de bunu istediğini söylüyordu. Sezgilerim ve sorduğum sorular sonrasında farketti ki ; aslında istediği kendisine bile söylemekte cesaret edemediği, içinde sanatın, iletişimin var olacağı bir alan istiyordu.

Bunu farketmesi, kullandığım farklı teknikler ve sorularımla oldu.

Sonra ki seansa seçeneklerini getirmesini istedim. Seansa geldiğinde bu konuyu konuşmak istediğini kararsız kaldığını ve bu durum netleşmezse kendini cenderede hissetmeye devam edeceğini söyledi.

Kariyer Matrisi uyguladım.